2012-11-05 13:46:59

Sākas ierakstu iesniegšana Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai 2012


Tāpat kā līdz šim, ieraksti iesniedzami gan CD formātā, gan elektroniski, izmantojot kādu no failu apmaiņas serveriem. Maksa par reģistrāciju saglabājas tāda pati kā iepriekšējos gadus – Ls 15 par vienu ierakstu vienā nominācijā. Tiek pieņemti gan LaMPA biedru, gan neatkarīgo producentu iesniegumi.

 

Izmaiņas šajā gadā piedzīvojusi Gada balvas vērtēšanas sistēma – optimizējot iesniegto ierakstu objektīvu izvērtēšanu, konkrētas nominācijas albumu iesniegšanai pagaidām netiek izvirzītas. Vērtēšanai tiks pieņemti visi 2012. gadā Latvijas teritorijā izdotie albumi visos žanros, un iesniegto ierakstu sadalījumu pa nominācijām veiks īpaši izveidota žūrijas komisija.

 

Šī sistēma, kas plaši tiek izmantota līdzīgos pasākumos pasaulē, ļaus pilnvērtīgāk izvērtēt notiekošo mūzikas ierakstu jomā un nodrošinās objektīvāku albumu salīdzinājumu, jo katrā nominācijā tiks vērtēti žanriski līdzvērtīgi albumi. Tas rosinās arī jaunu, līdz šim nebijuši nomināciju rašanos, jo kategorijas tiks noteiktas atkarībā no tā, kādi ieraksti tiks iesniegti. Tādējādi var izveidoties arī jaunas nominācijas žanros, kas, iespējams, līdz šim tikuši atstāti novārtā.

 

Joprojām nemainīgas tiek saglabātas 4 vispārīgās nominācijas, kurās ierakstus var iesniegt paralēli iepriekšminētajam:

 

1.Labākais mūzikas video klips

2.Labākais koncertieraksts video

3.Labākā  debija (mākslinieka  pirmais  publicētais ieraksts)

4.Labākā dziesma (visi žanri)

 

Kā katru gadu, tiks pasniegta arī jau tradicionālā balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, kā arī, apkopojot Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienības (LaIPA) datus, tiks noteikts radiostacijās visatskaņotākais un arī gada visklausītākais ieraksts jeb Radiohits.

 

Balvu  pasniegšanas ceremonija notiks 2013.gada 26.februārī Latvijas Nacionālajā teātrī.

 

Gada Balvas 2012  nolikums, žūrijas sastāvs u.c. informācija publicēta mājas lapā www.gadabalva.lv. Pirms ierakstu iesniegšanas LaMPA aicina rūpīgi iepazīties ar pasākuma nolikumu.

Papildus informācijai, lūdzam sazināties ar projekta administratori Līgu Markovu – liga@gadabalva.lv, tel: 67409911, vai ar projekta vadītāju – agrita@gadabalva.lv.